Ви можете зв'язатися з нами для обговорення деталей

    Будь ласка, заповніть форму, ми зв’яжемось з вами найближчим часом

    Ми в цифрах
    1000+
    Виступали юридичним радником близько 1000 медичних закладів та приватно практикуючих лікарів в Україні
    9 років
    Середній стаж роботи юриста
    97%
    Клієнтів звертаються за послугами повторно, чи рекомендують нас колегам та знайомим
    Наші клієнти

    FAQ

    Скільки часу розглядаються доменні спори?

    У середньому, термін розгляду доменних спорів незалежними арбітрами становить близько 2-3 місяців, за умови, що немає додаткових обставин, які ускладнюють процес. 

    У яких випадках знадобиться звернення до суду?

    В українській та міжнародній практиці часто використовуються незалежні арбітри, які дозволяють мирно вирішити доменну суперечку, не вдаючись до зайвих витрат на судовий розгляд. У більшості випадків, подібні суперечки вирішуються у досудовому порядку.

    Якою буде юрисдикція спору?

    У різних країнах доменні суперечки вирішуються по-своєму, тому часто сторони конфлікту обирають ту юрисдикцію, яка їм вигідна. Робиться це з метою підвищення шансів на вдалий для себе результат. 

    Спори щодо процедури UA-DRP

    Будь-який бізнес, який веде свою діяльність в інтернеті, не в останню чергу покладається на впізнаваність свого доменного імені. Це свого роду візитна картка, за якою користувач може пізнати ресурс серед багатьох інших. Великою перевагою для бізнесів є наявність розкрученого імені, яке можна використовувати в домені. Таким чином, сайт стане легко впізнаваним і асоціюватиметься з конкретною компанією. Однак, останнім часом виникає все більше суперечок, пов’язаних із доменними іменами.

    З 2019 року всі питання та конфлікти в доменній зоні .ua вирішуються відповідно до процедури UA-DRP, яка регламентує всі основні вимоги та кроки у вирішенні подібних суперечок. За основу взято міжнародну практику, а також українські закони. Але, незважаючи на це, існує безліч нюансів, які ускладнюють і уповільнюють процес доменного спору. Саме тому, без допомоги досвідченого юриста не обійтись. В Україні питаннями доменних суперечок займається фірма Misyurak Law. Ми маємо великий досвід у відстоюванні інтересів клієнтів при доменних суперечках, при цьому ми вже допомогли величезній кількості компаній відстояти їхні інтереси. 

    Підстави подання позову та початку спору щодо доменного імені

    Існують три головні підстави, за яких особа може подати позов:

    1. Використання у доменному імені товарного знаку або його частини. Використання логотипу або торговельної марки, подібного до оригіналу до ступеня змішування, часто використовується продавцями підроблених товарів. Це вводить потенційних покупців у оману, а постраждала компанія зазнає репутаційних втрат.
    2. Відсутність у реєстратора законного інтересу чи права використання доменних імен. В основному до таких порушників належать компанії, які викуповують вільні цінні домени для їхнього подальшого перепродажу за великі гроші. Наприклад, якийсь досить розкручений бренд не має свого сайту, і він тільки хоче його запустити. Але доменне ім’я з назвою бренду вже зайняте, і за нього виставлено завищену вартість. 
    3. Кіберсквотінг або недобросовісне використання веб-імен. Найпростіший приклад такого порушення – це реєстрація сайту з доменним ім’ям, який дуже співзвучний із ім’ям відомого бренду. Наприклад, в Україні є відомий інтернет-магазин Rozetka, який перебуває на вустах. І якщо з’явиться магазин зі схожим дизайном та доменним ім’ям Rozetca, то це можна вважати недобросовісним використанням WEB імені. Адже порушник може реалізовувати товари та послуги за рахунок співзвучності назви без вкладень у рекламу. Дане порушення не є однозначним, адже досить складно зібрати необхідну базу інформації та довести намір. 

    Як діяти у подібних ситуаціях?

    При виникненні спорів щодо доменних імен, алгоритм дій має бути наступним:

    1. Звернення до Misyurak Law та консультування з досвідченим юристом, який розробить оптимальний алгоритм дій, обговоривши це з клієнтом. 
    2. Підготовка та подання позовної заяви. 
    3. Отримання даних про реєстратора протягом 2-3 днів.
    4. Блокування домену за умови, що порушення буде доведено. 

    Які знадобляться документи? 

    Основний документ, який потрібен у вирішенні спорів щодо доменних імен – це документ, що підтверджує право власності. Зареєструвати доменне ім’я другого рівня у зоні .ua можна лише за умови реєстрації ТМ (торговельної марки). У такому разі, підтвердженням права власності стане свідоцтво про реєстрацію торгового знаку. 

    Вартість послуги

    Ціна цієї послуги залежить від багатьох обставин, насамперед від обсягів роботи та складності справи. Наприклад, якщо все вдається вирішити в досудовому порядку, потрібно заплатити одну суму. Якщо ж потрібне звернення до суду для відстоювання інтересів клієнта, вартість послуги буде збільшена. 

    Консультація в Misyurak Law

    Первинна консультація необхідна у всіх випадках. Вона потрібна, щоб фахівець міг ознайомитись з конкретним випадком та оцінити складність конкретної суперечки. Крім того, на консультації спеціаліст може виробити спільно з клієнтом оптимальний алгоритм дій.  

    Переваги звернення до нашої фірми

    Наші фахівці мають величезний досвід у вирішенні спорів щодо доменних імен. Ми знаємо, як швидко і без зайвих бюрократичних зволікань вирішити подібні суперечки на користь своїх клієнтів. Наші юристи розуміють усі нюанси подібних справ, а також можливі «підводні камені». Це дозволяє нам повною мірою підготуватися до суперечки та досягти позитивного результату.