Розробка та супровід підписання договору про передачу того чи іншого об’єкта
За бажанням клієнта, може бути здійснено внесення змін до держреєстру щодо передачі права власності або надання права користування (ліцензії)
Ви можете зв'язатися з нами для обговорення деталей
Будь ласка, заповніть форму, ми зв’яжемось з вами найближчим часом
Якщо я перебуваю не в Україні, чи можу я вирішити своє питання?
Так, перебуваючи за межами України, ви можете отримати кваліфіковану консультацію профільного спеціаліста за допомогою месенджерів, а також замовити рішення проблеми «під ключ». Для цього вам необхідно зв’язатися з нами по контактах, які вказані на сайті.
Скільки часу необхідно на укладання угоди про передачу об’єктів інтелектуальної власності?
Кожен випадок відрізняється, тому одразу визначити часові рамки неможливо. Усе залежить від того, які вимоги прописуються в угоді, та чи потребує договір державної реєстрації. У питаннях передачі прав на інтелектуальну власність не треба поспішати, бо такі угоди дуже специфічні та мають багато нюансів.
Що робити, якщо я хочу лише частково передати права на свою інтелектуальну власність?
У такому випадку, складається ліцензійна угода, у який прописуються усі нюанси: у якому обсязі передається право, де може використовуватись, на який термін, розмір винагороди для власника об’єкта інтелектуальної власності та інші моменти.
Українське законодавство передбачає, що майнові права на об’єкти інтелектуальної власності можуть бути передані шляхом укладення договорів щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності. Для цього може бути укладений договір про передачу виключних майнових прав, ліцензійний договір або інші види угод. При цьому слід враховувати, що згідно з договором майнові права на об’єкт інтелектуальної власності можуть перейти до нового власника повністю або частково, у визначеному обсязі. Найчастіша причина передачі прав на об’єкт інтелектуальної власності – це отримання грошової винагороди. Наприклад, людина написала літературний твір, а потім продає його. Після продажу вже новий власник буде отримувати винагороду за публікацію або екранізацію твору. І перший власник повинен це враховувати.
Укладатися договір про передачу виключних майнових прав інтелектуальної власності може між будь-якими фізичними та юридичними особами. Він вкладається у письмовому вигляді, і його не обов’язково завіряти нотаріально. По суті це простий договір купівлі-продажу, але справа йдеться не про авто чи будинок, а про інтелектуальну власність. Саме тому такі договори мають чимало нюансів, про які треба знати. До того ж в деяких випадках такі договори обов’язково підлягають державній реєстрації.
Враховуючи безліч нюансів, не рекомендується самостійно складати договір про передачу об’єктів інтелектуальної власності або ліцензійний договір. Треба врахувати багато моментів та усе детально прописати, тому краще звернутися за допомогою до юристів з Misyurak Law, які мають величезний досвід у питаннях, пов’язаних з правами на інтелектуальну власність.
Якщо ви бажаєте передати право на використання об’єкта інтелектуальної власності іншій особі, не втрачаючи при цьому права власності на нього, то ми допоможемо скласти ліцензійний або інший договір щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності.
Ліцензійний договір передбачає, що власник не змінюється, а права на об’єкт інтелектуальної власності переходить до іншої особи з встановленими договором обмеженнями. У такій угоді визначається вид ліцензії (одинична, виключна або невиключна ліцензія), сфера використання об’єкта права інтелектуальної власності, розмір, порядок і строки виплати плати за використання об’єкта. Також встановлюються й інші умови, наприклад, які саме передаються права, на якій території та на який термін.
Ліцензійний договір не вимагає обов’язкової державної реєстрації, але він повинен бути складений бездоганно, в іншому випадку можуть бути порушені права однієї зі сторін угоди.
Фахівець компанії Misyurak Law підкаже клієнту, які треба підготувати документи для укладання угоди. Для фізичних осіб це перш за все паспорт та дані про об’єкт інтелектуальної власності. Якщо є сертифікат на авторське право, то він обов’язково знадобиться. Додатково можуть знадобитися й інші документи.
Вартість послуги залежить від обсягу робіт, та тих дій, які вимагаються від наших спеціалістів. Наприклад, вартість складання ліцензійного договору буде відрізнятися від вартості повного супроводу угоди про передачу об’єктів інтелектуальної власності та її державної реєстрації. Дізнатись вартість послуги можна під час консультації з нашим юристом.
Консультація є одним з найважливіших етапів при укладанні угод про повну або часткову передачу прав на об’єкти інтелектуальної власності. Фахівець повинен ознайомитися зі справою, підказати, який краще укладати договір, вивчити усі можливі ризики для клієнта та багато іншого. Саме консультація допомагає зрозуміти, як на 100% захистити інтереси клієнта під час супроводу угоди.
Ми маємо великий досвід в укладанні юридично грамотних договорів про повну або часткову передачу об’єктів інтелектуальної власності. З метою недопущення порушення законодавства про інтелектуальну власність, а також забезпечення належного захисту прав сторін у таких договірних відносинах, ми пропонуємо:
Кожному клієнту ми гарантуємо індивідуальний підхід, бо ми розуміємо, що кожна ситуація по своєму унікальна. Ми завжди захищаємо інтереси своїх клієнтів та беремося навіть за дуже складні справи.