Раніше, лікар, який тільки відкрив приватну практику, чи новий медичний заклад могли укласти договір з Національною службою здоров’я України та отримати фінансування за надання послуг своїм пацієнтам.

Таке фінансування є зручним як для пацієнтів, які завдяки цьому мають безкоштовний доступ до медичної допомоги, так і для лікарів, які отримують гарантовану оплату своїх послуг від держави.

На жаль зараз, на період воєнного стану, НСЗУ припинила контрактувати нових надавачів медичних послуг. Це є зрозумілим, оскільки на час війни, в такий скрутний період, фінансування навіть вже законтрактованих закладів і ФОПів є викликом для держави.

Що робити тим, хто планував законтрактуватись, але не встиг?

Варіантів не так багато. Вони всі не ідеальні і мають проблемні місця, але робочі.

Можна вибрати наступні проміжні варіанти (до відновлення контрактування):

  • співробітництво з вже законтрактованими закладами первинної допомоги;
  • фінансування з місцевого бюджету;
  • надання послуг на платній основі.

Розглянемо кожен із варіантів детальніше.

Співробітництво з вже законтрактованими закладами первинної допомоги

Співробітництво можливе у двох варіантах.

Перший: прості трудові відносини з медичним закладом. Тобто лікар оформлюється на роботу до лікарні, поліклініки, або медичного центру.

Другий: об’єднання практик приватних лікарів. Ця схема є найбільш зручною для ФОПів. Для початку ви можете укласти трудовий договір із законтрактованим надавачем. Все вирішується особисто, проте у роботі з вами будуть більш зацікавлені, якщо ви зможете привести з собою достатню кількість пацієнтів. Або, якщо інший лікар, чи медичний заклад, вже має надмірну кількість декларацій, які тарифікуються за зменшеним тарифом через перевищення оптимального обсягу декларантів.

Після відновлення контрактування НСЗУ, ви можете укласти договір з НСЗУ самостійно і передекларувати своїх пацієнтів на себе.

Звичайно, всі питання майбутнього роз’єднання практик та розподілу пацієнтів мають бути заздалегідь чітко обговорені. Такі обговорення не є юридичними гарантіями, і їх доволі складно забезпечити в ситуації, коли фінальний вибір лікаря належить саме пацієнту. Тому дана опція має ґрунтуватись також і на довірчих відносинах.

Якщо незаконтрактований ФОП знайде підходяще місце для самостійного провадження медпрактики недалеко від вже законтрактованого, то, після запуску власної практики, такі два надавачі медпослуг можуть навіть сформувати групову практику первинної медицини. Така практика дозволить оптимізувати затрати, за необхідності закрити питання надання послуг в період відпусток та несе інші взаємовигідні аспекти співпраці.

Фінансування з місцевого бюджету

Для отримання фінансування з місцевого бюджету необхідно провести переговори з місцевою владою, а це може бути не так просто і швидко. Такий варіант є особливо актуальним для віддалених населених пунктів, де є проблеми з доступом до медичних послуг.

Не варто нехтувати також пошуком іноземних донорів чи спонсорів. Це, як правило, тимчасова модель, до того часу, коли НСЗУ відновить контрактування.

Надання послуг на платній основі

В даному разі мова йде про відкриття приватного медичного закладу чи приватної практики та отримання коштів за свої кошти безпосередньо від пацієнтів.

Проте, люди, які шукають платні послуги сімейного лікаря, є дещо іншою, більш вимогливою, категорією пацієнтів.

В цьому випадку, бізнес модель і підхід повинні бути сконцентровані на перевагах перед практиками, які фінансуються з НСЗУ. Наприклад: легкість і швидкість запису до лікаря, тощо. Лікарі повинні концентруватись не тільки на якості медичних послуг, а й якості сервісу.

Як і в попередніх випадках, після відновлення контрактування, можливо укласти договір з НСЗУ.

Автор статті: admin
1 Червня 2022
Медичне право

    Ви можете зв'язатися з нами для обговорення деталей

    Будь ласка, заповніть форму, ми зв’яжемось з вами найближчим часом