В умовах воєнного стану в тому числі страждає і економіка країни. Тому, в такий складний час, надзвичайно важливо її підтримувати. Одним з кроків, який зробила держава для того, щоб стимулювати людей, які можуть це собі дозволити, займатися господарською діяльністю, стало послаблення сфери ліцензування окремих видів діяльності. Під таке послаблення потрапила і медична практика.

Кабінетом Міністрів України була надана можливість ще не ліцензованим закладам і приватнопрактикуючим лікарям почати надавати медичні послуги шляхом подачі спрощеної декларації.

Як відбувається подача декларації?

Хоча процедура подачі декларації є набагато простішою ніж отримання ліцензії, до неї не слід відноситись легковажно. Це все ще документ, без якого надавати медичні послуги не законно.

Всі нюанси розглянемо нижче.

Який саме подається документ?

Офіційно документ називається «Декларація про провадження господарської діяльності».

Заповнити та подати цей документ простіше ніж заяву про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики та супутні документи. Проте це не означає, що ви можете нехтувати вимогами провадження діяльності. Так, подаючи декларацію, ви підтверджуєте, що ознайомлені з ними і будете їх дотримуватись.

Куди він подається?

В оригінальній редакції постанови КМУ документи мали подаватись в Міністерство економіки України, проте в подальшому формулювання було змінено на «відповідний орган ліцензування». В частині ліцензування медичної практики, таким органом є МОЗ України. Подавати документи потрібно або на порталі Дія, де послуга називається «єДекларація» (доступно тільки для фізичних осіб-підприємців), або через ЦНАП, який в свою чергу передає декларацію відповідному органу ліцензування.

Коли слід подавати декларацію?

Декларація подається до початку діяльності.

Але до того як подати декларацію, необхідно провести велику роботу з приведення своєї майбутньої практики у відповість до ліцензійних вимог. Як зазначалось раніше, подаючи декларацію ви підтверджуєте, що ознайомлені з вимогами провадження діяльності і будете їх дотримуватись.

Саме тому, до моменту подачі декларації потрібно знайти та облаштувати відповідне приміщення, забезпечити наявність необхідного обладнання, персоналу тощо.

Приміщення, в якому будуть надаватись медичні послуги, повинно пройти санітарне обстеження та отримати відповідний акт. В цій частині слід керуватися наступним правилом. Якщо у вашому регіоні Держпродспоживслужба тимчасово не видає акти, ви можете також подати декларації і щодо санітарного акту Якщо ж акти видаються, то доцільно буде отримати його перед подачею декларації на медичну практику.

Як я можу бути впевненим, що орган ліцензування бачить мою декларацію?

Перш за все, подача через Дію буде підтверджена автоматично.

Подача через ЦНАП передбачає отримання вами опису поданих документів та повернення самої декларації.

В самому кінці, кожний дозвільний орган, в тому числі і МОЗ, розміщує в себе на сайті в розділі Ліцензування дані про всі подані декларації.

Що потрібно вказати в декларації?

Насправді декларація є елементарним документом.

До неї вноситься інформація про ФОП чи юридичну особу (наприклад, ПІБ/найменування, адресу, контактні дані тощо).

Іншим важливим елементом є вказівка місця (адреси) провадження діяльності (медичного кабінету, клініки, лікарні тощо).

Також потрібно вказати, що декларація подається на заміну ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики та підтвердити, що ви ознайомлені з ліцензійними та іншими вимогами провадження діяльності і зобов’язуєтесь їх дотримуватись.

Як довго я можу користуватись декларацією?

Декларація забезпечує законність діяльності тільки в період дії воєнного стану та до 3 місяців після його завершення.  Як тільки війна завершиться, потрібно негайно приступати до подачі документів на ліцензування. Так як після закінчення воєнного стану буде багато бажаючих отримати ліцензію, рекомендуємо готувати всі необхідні документи заздалегідь, щоб вкластись в транзитний період.

За консультацією  стосовно оформлення документів чи відповідності ліцензійним умовам, звертайтесь за контактами, вказаними на сайті.

Автор статті: admin
13 Червня 2022
Медичне право

    Ви можете зв'язатися з нами для обговорення деталей

    Будь ласка, заповніть форму, ми зв’яжемось з вами найближчим часом